Cestovatelská fotografie

Cestovatelská fotografie, někdy také označovaná jako turistická, nebo outdoor fotografie je široký pojem. V rámci svých cest se zaměřuji především na fotografování krajiny a přírody. Cestování se neobejde bez návštěvy měst a obydlených míst. Proto v menší míře, se pak při pořizování cestovatelské fotografie, orientuji za fotografování architektury a městského života (tzv. urban foto, nebo street foto).

Při focení mnou objevované krajiny a přírody se snažím o zachycení přirozeného prostředí v danou chvíli. Na fotografování krajiny mě nejvíce fascinují nekonečné fotografické možnosti daného místa. Z výše uvedeného důvodu se rád vracím na stejná místa v jiném počasí, nebo jiném ročním období, kdy je proměna daného prostředí nejvýraznější. Během fotografování architektury a městského života se zaměřuji především na místa, která reflektuji místní historii, zvyklosti a náladu.

Osobně cestovatelskou fotografii vnímám jako součást reportážní fotografii. Přičemž hlavním cílem je zaznamenat a popsat dané místo prostřednictvím zajímavé kompozice, barev a světla, tak jak doopravdy vypadá!