Společenské a firemní akce

Pod pojmem fotografování společenských akcí se může skrývat široká škála společenských událostí. Může se jednat například o fotografování firemních akcí, konferencí a večírků, svateb, hudebních eventů a koncertů aj. Fotografování společenských akcí spadá do žánru reportážní fotografie, která má za cíl zprostředkovat divákovi konkrétní dění.

Reportážní fotografie v mém podání je zaměřena především a výslednou kompozici zaznamenaného okamžiku. Během fotografování často nejsou ideální světelné ani časové podmínky. Proto u reportážní fotografie mi tolik nezáleží na technické kvalitě, nýbrž na fotografovaném momentu.

V rámci reportáží často vnikají portréty lidí. Z tohoto důvodu jsem do galerie v rámci reportážní fotografie zahrnul portréty lidí. Fotografování lidí a portrétů nemusí nutně vznikat v interiéru za umělého světla. Moderní a zajímavé portréty mohou vzniknout také v exteriérech při přirozeném světle např. v přírodě, v parku, v kavárně nebo třeba na zámku. Velmi oblíbené jsou dnes business portréty, které kombinuji formální prvky s neformálními.