Úvodní slovo

O mně

Ahoj, jmenuji se Serghei Vlasenco a jsem fotograf s hlavním polem působnosti Praha a okolí. Již delší dobu jsem přemýšlel o vytvoření osobní fotografické webové stránky, vlastní foto galerie a blogu o focení. Důvodů pro vytvoření fotografického webu bylo více. V tomto článku se zaměřím na ty nejdůležitější důvody, které mě nakoply k uskutečnění celé myšlenky.

První kroky ve fotografování

Fotit jsem začal díky svému bývalému kolegovi a kamarádovi, viděl několik mých fotek, které jsem nafotil na mobilní telefon. Pochválil mě a řekl mi, abych si pořídil lepší fotoaparát na focení a začal se více věnovat fotografování. Tento nápad nebyl vůbec špatný, inspiroval jsem se od něj a dodnes se inspiruji.

Cestování a vznik mých fotografií

Cestuji rád a čím dál více. Cestuji často s kamarády, přičemž nejradši vyrážíme do přírody, na hory, kde vznikly moje první snímky. Rád jsem ukazoval své „foto úlovky“ doma, nebo kamarádům. Často mě chválili za pořízené fotky, na kterých jsem se snažil zachytit dané prostředí mýma očima. Těšilo mě, že moje fotky byly schopny předat atmosféru a jedinečné okamžiky daného prostředí. Jednalo se především o fotografování krajiny, městského života, lidí na společenských akcích nebo portrétů.

Fotografické workshopy

Pustil jsem se pořádně do fotografování. Začal jsem navštěvovat různé fotografické workshopy, na kterých jsem se inspiroval od zkušenějších fotografů. Sdílení zkušeností a informací je jeden z faktorů, který mi výrazně pomohl při vlastní fotografické tvorbě. Sále se učím a vzdělávám se, a proto všem fotonadšencům vřele doporučuji návštěvu fotografických workshopů.

Negativní vliv sociálních sítí

Dnešní digitální svět je výrazně ovlivněn sociálními sítěmi. Přes sociální sítě denně projde několik milionů fotografií různé kvality a různých žánrů, a proto není jednoduché se zviditelnit. Navíc každá fotka, kterou autor umísti na sociální síť, zapadne během krátké chvíli mezi dřívější příspěvky. Tam bude nejspíše navždy pohřbena! Proto, jedním z cílů založení osobního fotografického webu, je vytvoření vlastní „databáze fotek“ na jednom místě včetně příběhů spojených s jejich vznikem, která bude 100% pod moji kontrolou.

Sdílení poznatků v oblasti fotografování

V rámci osobní prezentace se chci rovněž podělit o foto rady, tipy a triky. Následující články zveřejněné na mém fotografickém blogu budou zaměřené na moji vlastní fototvorbu. Fotografický blog bude popisovat vznik mých fotek v terénu. Články budou zaměřené na praktické problémy, které vznikaly během focení a následně i řešení největších fotografických problémů v praxi.

Poděkování

Chci poděkovat své rodině, svým kamarádům a své přítelkyni, kteří mi fandí a podporují mě v tom, co rád dělám. Proto pevně věřím, že i Vás, čtenáře, zaujme můj fotografický web, fotografický blog a především moje fotografická tvorba. V sekci blog najdete užitečné informace k focení, které využijete v praxi, čímž budete moci zlepšit vlastní fotografické dovednosti.

Další článek bude zaměřený na moje fotografické vybavení, které používám při focení, se zaměřením na jeho hlavní pozitivní i negativní stránky.

SV